29 Haziran tarihinde İller Bankası salonunda yapılan Gimat Gross Seçimli Olağan Genel Kurulu, itirazlar nedeniyle tahmin edilenden de uzun sürdü.

Açılışının üzerinden bir yıl geçtikten sonra yapılan Genel Kurula katılan az sayıdaki katılımcı açıklanan bilançodaki kar- zarar hanesindeki rakamları sorgulayarak yönetimi oldukça terletti.

Taksitli hisse alanların paylarındaki eksikliklerin yapılacak başka bir Genel Kurul’da ele alınacağı belirtildi.

Hissedarların A- Hisse B Hisse ayırımına son verilmesi talepleri es geçildi.

Ellerinde bulunan vekaletname sayısının katılımcı sayısından fazla olması nedeniyle oy çokluğunu sağlayan yönetim İBRA edildi.

Geçtiğimiz yıl Gimatlılara bir daha hiç bir yerde görev almayacağı ve var olan görevlerinden günü geldiğinde ayrılacağını belirten Recai Kesimal ve ekibi, başka aday olmamasına ve ellerinde çok sayıda vekalet olmasına rağmen yapılan seçimde oldukça sıkıntılı anlar yaşadı.

Genel kurula katılan hissedarlar “elinizde bu kadar vekaletname var, neden bizleri Genel kurula çağırıyorsunuz?”tepkisini gösterdiler.

Hatırlanacağı gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin en karanlık gecesi olan 15 Temmuz’un hemen ertesi günü 16 Temmuz 2016 sabahı olağanüstü durum nedeniyle çok sayıda hissedarın katılmadığı Genel Kurul’da da dört kişi sekizyüzü aşkın kişi adına vekalet kullanmış ve Recai Kesimal yönetimi bu vekaletler sayesinde istedikleri kararları almıştı.

Bu Genel kurulu da ellerinde çok sayıda vekaletname olması, başka adayın da çıkmaması sebebiyle Recai Kesimal ve ekibi normal bir seçimle değil, vekaletnamelerle 3 yıl için yönetimi kazanmış oldu.