Gimat Gross’da Genel Kurul Heyecanı

0
300

1516 payla Gimatlıların “sahaya inmeliyiz” hayalinin gerçeğe dönüştüğü Gimat Gross, 29 Haziran 2019 tarihinde Olağan Genel Kurulu’nu yapacak.

Yeni Yönetim Kurulu’nun da belirleneceği Genel Kurul’da geçtiğimiz Mayıs ayında Gimatlılara “sürem dolduğunda her yerdeki tüm görevlerimi bırakacağım” sözünü veren Recai Kesimal’in tekrar aday olup olmayacağı merak konusu oldu.

Çok ortaklı yapısından sağladığı oldukça önemli miktardaki finansal kaynakla Mayıs 2018 tarihinde faaliyete geçen Gimat Gross’un, ilk yılı sonunda yapılacak Olağan Genel Kurulu’nun geçtiğimiz yıllara oranla daha uzun süreceği ve hissedarların  başta A Hisse B Hisse ayırımına; herkes aynı oranda para yatırdığı halde peşin alanların 100 bin lotluk hisseye sahip olurken, hisselerini anlaşmalı bankalardan taksitli olarak elde etmiş olanlara 60 bin lotluk hisse verilmesi ve bu hissedarlarının taksitlerini ödemiş oldukları halde tama iblağ edilmemiş olmasına itiraz edecekleri Gimat camiası içerisinde sıkça konuşuluyor.

Yönetimin başarılı veya başarısız oldukları noktaların da değerlendirileceğinin düşünüldüğü toplantıda şirketin bilançolarındaki kar- zarar alanlarının ve masrafların da hissedarlar tarafından enine boyuna müzakere edileceği tahmin ediliyor.

Bazı hissedarlar, kuruluş çalışmalarına öncülük eden Recai Kesimal’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın devam etmesi onun dışındaki Yönetim Kurulu üyelerinin “ben yaptım oldu” zihniyetiyle değil, ortak bir anlayışla belirlenmesi için seçimin ileri bir tarihe ertelenmesinin gündeme alınmasının daha doğru bir tercih olacağını dile getiriyorlar.