Dünya devi Arsenal’in tuzcusu; Duzcuzadem

0
516

İçinde barındırdığı insan sağlığına faydalı mineraller nedeniyle sofraların ve yemeklerin değişmez çeşnisi kaya tuzu, artık dünya devi futbol takımlarının ve dünyanın en önde gelen sporcularının en çok rağbet gösterdiği ürünlerin başında geliyor.

İngiltere ve dünya futbolunun en önemli kulüplerinden olan Arsenal Spor Kulübü, sporcularının kramp ve eklem ağrılarını dindirme, kas gelişimine katkı sağlama özelliği de bulunan kaya tuzu için Türkiye Kırıkkale’den tuz istedi.

Uzun yıllar tuz sektöründe hizmet veren ve Türkiye genelinde tanınan bir isim olan Gazi Avcı, ortaklık içerisinde bulunduğu firmaya hisselerini devrederek, kendine ait DUZCUZADEM markasıyla Sincan’da hizmet vermeye başladı.

Dünyanın önde gelen spor kulübü Arsenal’in istediği Kırıkkale kaya tuzlarının bayiliğini de yapan Duzcuzadem, Tubilush adıyla ( ayak sağlığı ve nasırları yumuşatma etkisi olan) ayak bakım tuzu ürününü piyasaya sürdü.

Duzcuzadem; Türkiye, İran ve Himalaya’dan çıkartılan yemeklik kaya tuzları, tuz odaları için tuğla tuzlar, ışıklı ve ışıksız tuz lambası gibi değişik tuz çeşitlerinin Türkiye genelinde toptan satışını yapıyor.