Bakan ve Baran Londra’da Türkiye- İngiltere iş forumuna katıldı

0
306


Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile birlikte gittiği İngiltere’nin başkenti Londra’da Türkiye-İngiltere İş Forumu’na ardından da Türk Ticaret Merkezi’nin açılış törenine katıldı.
ATO Başkanı Baran, Ticaret Bakanlığı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ile Birleşik Krallık Uluslararası Ticaret Bakanlığı’nın organizasyonuyla gerçekleşen Türkiye-İngiltere İş Forumu toplantısına katıldı. Toplantının açılışında Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan bir konuşma yaparak,  Türkiye ve İngiltere arasındaki iş birliği köprülerinin önümüzdeki dönemde güçlenerek devam edeceğini söyledi. Bakan Pekcan, “Bu iş birliğinin Brexit sonrası dönemde her zamankinden fazla artarak devam etmesini bekliyoruz.” dedi.
ATO Başkanı Baran, Türkiye-İngiltere İş Forumu’nun ardından Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak ile birlikte Türk Ticaret Merkezi’nin açılış törenine katıldı. Türk Ticaret Merkezi’nde hizmet veren, seramik, inşaat, yapı, mimari ve tasarım sektörlerindeki firmaların ürünlerini inceleyen Baran, bilgi de aldı.