Her şehrin kendisine has lezzetleri ve bu lezzetleri sunan mekanları vardır. İzmirliler için Kumru, İstanbullular için nohutlu pilav nasıl vaz geçilmez bir lezzetse Ankaralılar için de köfte ekmek vaz geçilmezler arasındadır.

Şehirlerde yaşayan insanlar o şehre has tatları sunan mekanları ezbere bilirler.

Ankara’da köfte- ekmek her ne kadar Atatürk Orman Çiftliği bünyesindeki lezzet duraklarıyla anılır olsa da, bazı semtlerde değişik mekanlarda damak çatlatan köfte- ekmek lezzetini sunan yerlere rastlamak mümkün…

İstanbul yolu üzerinde BP Benzin istasyonu içerisinde açılan Yerimdar isimli yeni mekan muhteşem konsepti ve lezzeti ile Ankaralıların yeni uğrak yerlerinden birisi olacak gibi gözüküyor.

Klasikler arasında yer alan wolswagen minibüsü servis verilebilir hale dönüştürüp bu alandaki erkek egemenliğini kırarak hizmet sunmaya başlayan Gizem Güney, adeta ” Ankara’da köfte-ekmek ve hamburger benden sorulur” dercesine muhteşem tatlar sunuyor.

Yerimdar, muhteşem lezzetinin yanında hijyeni ile de ön plana çıkıyor.

iki üniversite mezunu olan Gizem Güney, ekonomik krizde yatırım yapmaktan kaçınıldığı bir dönemde kendi işini yapma ve bunu da mükemmel yapma cesaretini gösteren genç bir girişimci…

Eğer yolunuz istanbul yolundan geçerse Eryaman’a gelmeden ilk benzinlik olan BP İstasyonu araba yıkama alanı içerisinde bulunan Yerimdar’a mutlaka uğrayın. Ne kadar haklı olduğumuzu anlayacaksınız.