97 kasalı, Türkiye’nin en büyük Gross marketi

0
369

“Çok Al, Az Öde” sloganıyla yola çıkan ANKAGROSS; Mamak, Eryaman, Çayyolu, Boğaziçi, Elvankent semtlerinden sonra altıncı mağazasını 12 Eylül 2018 Çarşamba günü, Altay Mahallesi Ayaş Yolu Bulvarı No: 212 Etimesgut adresinde Ankaralılarla buluşturdu. Anka Gross, böylece toplamda 97 kasa, 31.900 metrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük Gross marketi oldu.

Açılış etkinlikleri kapsamında; 11 Eylül akşamı TBMM İdari Hakimi Erkan Haberal, Milliyeçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, 23. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Milletvekili Metin Çobanoğlu ve Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel katılımıyla, Anka Gross’un iş ortaklarının üst düzey yöneticileri ve firma sahipleri için bir mağaza tanıtım etkinliği düzenlendi. Tanıtım etkinliğine katılan konuklar, canlı trio müzik ve birbirinden lezzetli ikramlar eşliğinde keyifli saatler geçirdiler. Tanıtım etkinliği sırasında, Anka Gross yönetimince, mağaza gezisi düzenlendi.

Canlı Performans ve Çeşitli Sürprizler Eşliğinde Alışveriş Keyfi

TBMM İdari Hakimi Erkan Haberal, Milliyeçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, 23. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Milletvekili Metin Çobanoğlu ve Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel AnkaGross’un açılışını onurlandıran isimlerdi.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, “AnkaGross, bölgemizin ticaretine katkıda bulunacak, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek ve istihdam sağlayacak. AnkaGross Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek’in şahsında ilçemize böyle bir yatırım yaptıkları için emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Mağaza açılışı sonrasında davetlilere mağazayı tanıtan AnkaGross Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, “Sektörümüzde yaşanan birçok sıkıntıya rağmen, gerçekleştirdiğimiz bu hamle, AnkaGross’un  şirket vizyonuna uygun, stratejik bir hamledir. Ankara’mızın  farklı demografik yapısı, tek bir model ile rekabet etmeyi zorlaştırmakta; çevresine, semtine odaklı olmayan iş biçimlerini reddetmektedir. Önümüzdeki dönemlerin belirsizliği, tüm perakendecileri daha farklı arayışlara yöneltmektedir. İndirim marketlerinin sayısal büyümeleri, sektörün tüm unsurlarını etkilemeye devam edecektir. Bu dönemlerde önce müşteri, sonra maliyet ve daha sonra da iş ortaklıklarımıza odaklanmak ve “iyi perakendecilik” yapmaktan başka bir çıkış yolu gözükmemektedir.” diyen Mustafa Altunbilek, sözlerine “Gross market; zamanı kısıtlı tüketiciye, işyeri mutfaklarına, restoran ve cafe işletmelerine uygun fiyatlarla daha fazla çeşit ve marka sunan toplu alışveriş yapma imkanı veren yerlerdir. Tüketicilerin talepleri ve ticaret yapma şekli değişirken 30 yıllık tecrübemizle değişen müşteri taleplerini karşılamak için, ürün gamı ve fiyat aralığı değerlendirmeleri yaptık ve 6. Mağazamızı müşterilerimizin hizmetine sunduk” dedi.